top of page
dermakidda web 2022 ana banner 5 NT_edited.jpg

Ürünlerimiz bulunan,etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış Collodial Outmeal ( Avena Sativa Kernel Extract) en önemli özelliği cilt bariyerini koruyarak su kaybını önler ve bebeğinizin cildini nemlendirirken onu korur. Aynı zamanda kaşıntı ve kızarıklığın giderilmesine yardımcı olur. Kuru ve hassas ciltler için etkisini siz de deneyimleyin. 

Ürünlerimiz Neden Güvenilir ?: Biz Kimiz

DESTEKLEYEN BİLİMSEL YAYINLAR

Amerikan Gıda ve İlaç Birliği (FDA) tara-fından, kaşıntı ve irritasyonu azaltıcı etkile-rinden dolayı koloidal yulaf unu içeren nem-lendirici ve temizleyiciler önerilmektedir. Günde iki defa kullanılan ve koloidal yulaf unu içeren kremlerin kaşıntı ve kuruluğu a-zalttığı,   2-4 hafta içinde de dermatit şidde-tini azalttığı saptanmıştır (Nebus ve Wallo 2008).

NOT: AVENA SATİVA'NIN NEMLENDİRİCİ VE CİLDİ KORUYUCU ETKİSİ 20'NİN ÜZERİNDE KLİNİK ÇALIŞMA İLE KANITLANMIŞTIR.

Şampuanın içeriğinde bulunan sodyum lauril sülfat, cildin lipit bariyerini hasara uğratır ve cilt katmanları arasında ayrılmaya neden olarak iritasyon oluşturur. Şampuanlarda köpürme etkisi oluşturan sodyum ve amonyum lauret sülfat da protein hasarı yaratarak irritasyona neden olmaktadır. Ayrıca şampuanların içeriğinde yer alan parabene karşı da dikkatli olunmalıdır (Gemletti 2001).

Yenidoğanın cilt nemlendirmesinde kullanılan çeşitli ürünlerin cilt kuruluğunu azalttığı gösterilmiş olmasına rağmen bu ürünlerin çoğunun içeriğindeki yer alan alkolün ciltte duyarlılığı arttırdığı tespit edilmiştir (Sarkar ve ark. 2010).

Ürünlerimiz Neden Güvenilir ?: Yorumlar

KULLANDIĞIMIZ ANA ORGANİK İÇERİKLER

Ürünlerimiz Neden Güvenilir ?: Ürünler
dermakidda web 2022 Iconlar[58]_edited.jpg

KALENDULA ÇİÇEĞİ YAĞI

Kadife çiçeği çiçeklerinden elde edilen bu ünlü sakinleştirici çiçek özü, hassas noktaları nazikçe besler ve tahriş olmuş cildi rahatlatmaya yardımcı olur.

dermakidda web 2022 Iconlar[58]_edited.jpg

COLLOIDAL OUTMEAL 
( AVENA SATIVA )

Etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış Avena sativa kernel özü, cildin doğal yapısını korumasına yardımcı olurken cilt bariyerini korur ve cildin doğal nem seviyesinin elde edilmesine katkıda bulunur. Kaşıntı ve irritasyon görülen ciltlerin tedavisine yardımcı olduğu yine kilinik araştırmalarla kanıtlanmıştır.

dermakidda web 2022 Iconlar[58]_edited.jpg

SHEA BUTTER

Afrika’da yetişen Shea ağacından elde edilir. Shea yağı, cilde nemlendirici olarak kullanılabilir. Shea yağı, cildin elastikiyetini dengelemeye yardımcı olur. Shea yağı, saç bakımında da kullanılan oldukça elverişli bir yağdır. Saçların parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur. Shea yağı; A, D, E ve F vitamini açısından oldukça zengindir.

dermakidda web 2022 Iconlar[58]_edited.png

LAVANTA YAĞI

Esansiyel yağ olarak da formüllerimizde yer alan lavanta çiçeği özü hem güzel kokusuyla aroma verirken hem de sakinleştirici özelliğiyle cilt kaşıntı ve iritasyonlarının azaltılmasına yardımcı olur.

dermakidda web 2022 Iconlar[58]_edited.jpg

AY ÇİÇEĞİ ÇEKIRDEĞI YAĞI

Ayçiçek çekirdeği yağı bir çok faydasının yanında cildin doğal lipit tabakası tarafından kolay emilmesinden ötürü cildi nemli kalmasına yardımcı olur, cilt bariyerini kuvvetlendirir. Kuru ciltler için uygun bir yağdır

Pomagranate Seed Oil.png

POMAGRANATE SEED OIL

Bu antioksidan bakımından zengin süper meyve, çevresel stres faktörlerine karşı savunmaya ve nem seviyelerini artırmaya yardımcı olarak bebeklerin cildini desteklemeye yardımcı olur.

Olea Europea Fruit Oil.png

ZEYTIN YAĞI

Binlerce yıldır bir çok tedavide kullanılan zeytin yağının bir diğer önemli özelliği de cilde olan katkısıdır. Ciltteki nem oranını korumaya yardımcı olmasının yanında  cilde yumuşak ve parlak bir görüntü kazandırır.

Aleo Barbadensis Leaf Juice.png

ALEO VERA YAPRAĞI SUYU

Aleo vera bitkisi yaprağı suyu bir çok vitamin ve minareli barındırmasından kaynaklı oldukça faydalı bir bitkidir. Alo vera jeli cilt üzerindeki bariyerin korunmasına katkıda bulunduğundan cildin su kaybını engeller ve kur ciltlerin demlenip doğal dengesine kavuşmasına yardımcı olur.

TEMİZ İÇERİKLERE SAHİBİZ VE GÜVENLİYİZ

Ürünlerimiz Neden Güvenilir ?: Biz Kimiz
Ikonlar_Final copy 4.png

o Tamamen bitkisel bazlı vegan içeriklerle formüllerimizi oluşturuyoruz.


o Dağal ve Organik bileşenlerle  birleştirip en iyi formülasyonu elde ediyoruz.

o EU standartlarında da yer alan 1400 ün üzerinde zararlı kimyasalı ürünlerimize koymuyoruz.

o Ürünlerimizi geri dönüştürülebilir ambalajlara yerleştiriyor doğadaki izimizi sıfırlıyoruz.

o Ürünlerimizi dermatolojik testlerden geçiriyor bebeğinizin güvenliğini önemsiyoruz.

Ürünlerimiz Neden Güvenilir ?: Biz Kimiz

1400'DEN FAZLA ZARARLI BİLEŞENE BÜYÜK BİR HAYIR DİYORUZ

dermakidda web 2022 Iconlar.jpg
Ürünlerimiz Neden Güvenilir ?: Biz Kimiz
bottom of page